חוקי משחק הבאולינג

משחק הבאולינג הוא אחד המשחקים הפופולאריים ביותר בעולם.

חוקי הבאולינג הם השפה המשותפת בין שחקנים ברחבי העולם.

עבור אלו שאינם בקיאים בחוקי המשחק מצורף הסבר קצר שיעשה סדר במושגים הרבים:

מטרת המשחק היא להפיל את מספר הפינים הגבוה ביותר בעשרה סיבובים של משחק, כל משתתף רשאי בתורו לזרוק את הכדור פעמים לכיוון הפינים במטרה ולהפילם, במידה ועשרת הפינים נפלו זוכה השחקן בניקוד בונוס המחושב בדרך הבאה.

הפלה של עשרת הפינים בזריקה הראשונה מבין השתיים מזכה את השחקן בתוספת סך ההפלות בשתי המכות שלאחר מכן, לדוגמא, שחקן שהפיל שמונה פינים בסיבוב השני יקבל תוספת של שמונה נקודות בניקוד הסיבוב הראשון, הניקוד עבור הסיבוב הראשון יהיה 18 נקודות וסה”כ הניקוד עבור שני הסיבובים יהיה 26 נקודות.

הפלה של עשרת הפינים בזריקה השנייה מזכה את השחקן בתוספת סך ההפלות בזריקה הראשונה בסיבוב המשחק שלאחר מכן, לדוגמא שחקן שהפיל בזריקה הראשונה חמישה פינים יקבל תוספת של חמישה נקודות לניקוד הסיבוב הקודם, ובדוגמא הניקוד עבור הסיבוב הראשון הוא 15 ובשתי הסיבובים יחדיו 20.

הפלה של עשרת הפינים בזריקה הראשונה נקראת Strike, הפלה של עשרת הפינים בזריקה השנייה נקראת Spare. רצף Strikes מזכה את השחקן בניקוד בונוס נוסף כאשר תוצאת המשחק המקסימלית היא 300 נקודות.

ביצוע Strike בסיבוב המשחק האחרון מזכה את השחקן בשתי זריקות נוספות, ביצוע Spare בסיבוב המשחק האחרון מזכה את השחקן בזריקה אחת נוספת.

משחק מושלם הוא כזה שלכל אורכו הצליח אחד השחקנים לבצע רק Strikes.

חוקים נוספים הם החובה לנעול נעלי משחק מיוחדות וכן חל איסור לעבור את קו הפסילה עם קצות הרגליים עם זריקת הכדור.

באולינג סנטר מזמינה אתכם ליהנות ממשחק באולינג איכותי על מסלולים חדישים ובליווי טכנולוגיה מתקדמת.

בבאולינג סנטר תוכלו להבין טוב יותר מדוע מלווה אותנו המשחק פרק היסטוריה ארוך כל כך, במקום ניתן ליהנות ממשחק על גבי מסלולים חדישים, כל המסלולים ממוחשבים ומאפשרים גם למי שאינו בקיא בשיטות הניקוד הנאה מקסימלית.

לפרטים נוספים צרו עמנו קשר עוד היום!

צור קשר